SLUŽBY                     

KLASICKÁ MASÁŽ

Je to masáž, která se provádí na svalech. Jedná se o uvolnění svalových skupin na celém lidském těle. U klasické masáže se používá spoustu různých masážních prostředků (emulze, olej a pod.). Slouží jako účinná podpora relaxace, pomáhá odstraňovat stres, napětí a bolest svalů, zmírňovat bolesti hlavy a problémy se spánkem. Masáž je ale také povzbuzujícím prostředkem: podporuje funkci mnoha tělesných soustav, napomáhá hojení a posiluje svaly, zanechává Vás tak s pocitem obnovené energie. 

REFLEXNÍ MASÁŽ

Masáž, při které se vyhledávají reflexní změny. Je to specifická masáž v různých segmentech a sestavách. Nepoužívá se při ní žádný masážní prostředek. 
 

MEDOVÁ MASÁŽ

Jedná se o starou osvědčenou léčitelskou detoxikační metodu. Masáž, která využívá výborných účinků medu (především detoxikačních) a kompresních masérských hmatů. Dochází tak k odstraňování starých usazenin a jedů až z hloubky tělesných tkání.
Masáže provádí masér.
 

CRANIO-SAKRÁLNÍ OSTEOPATIE

Nejznámější a nejmodernější manuální terapie naší průmyslové společnosti. Cranium-lebka, sacrum-kost krížová, osteopatie-choroby pocházející z kost Jemná, nebolestivá manuální terapie bez manipulací, založená na naslouchání našim tkáním, pro pacienta příjemná. Osvobozuje, uvolňuje životní sílu, oživuje její tok a rytmicitu a tím nastartovává samoléčení organismu jako celku (v rovině fyzické-strukturální, emoční i mentální-duchovní). Často přináší hlubokou relaxaci, pocit hlubšího a snadnějšího dýchání, jakoby zbavuje tíhy, navrací pacienta ke komunikaci s vlastním tělem a jeho schopností samouzdravování. Je to praktika doplňková k dalším manuálním terapiím i k léčbě dietetické a medikamentózní. Využívá vlastností centrální nervové soustavy, malých pohybů v kostech, mezi kostmi a v lebečních švech, odstraňuje napětí vzniklá různými traumaty lebky (porodní traumata, úrazy hlavy atd.) a tím ovlivňuje funkci hlavových nervů, mozkových cév a vnitřních mozkových žláz. Je to přístup komplexní - tělesný i energetický.

LÁVOVÉ KAMENY  (hot stones)

Proč masáž horkými kameny?

Zákroky s hot stones mají příznivý vliv na kůži, pomáhá při okysličování a detoxikaci kůže. Mají také vliv na svalovou tkáň (podporuje pružnost svalu), na kardiovaskulární a lymfatický systém a také na nervovou soustavu (snižují příznaky stresu). Zákroky s horkými kameny by měli využívat osoby trpící obezitou, neurózou, dlouhotrvajícím stresem, zácpami, poúrazovými stavy, revmatem. Masáž se může provádět jen na některých částech těla, například končetinách, zádech a krku.


SHIA-TSU

Základní princip

Šiacu obnovuje energetickou rovnováhu těla - energie je blokovaná nebo neproudí. Když se jí někde hromadí moc nebo k některým částem těla nemůže, vznikají blokády a působí např. duševní nerovnováhu. Západní medicína užívá pojem "psychosomatické poruchy" či "civilizační choroby".

Pomocí protahování, tlaku nebo dotyku uvádí šiacu do pohybu energii v akupunkturních drahách, a tím obnovuje energetickou rovnováhu těla. Šiacu užívá paletu technik - dynamické uvolňování napjatých partií i klidné užití tlaku k tonizaci prázdných míst v těle. Pracuje se prsty, dlaněmi, lokty, koleny nebo chodidly. Účinky šiacu jsou hluboce uvolňující a zároveň posilující.

Základní princip šiacu je jednoduchý - při šiacu terapeut pouze pomáhá masírovanému spojit se s léčivou schopností vlastního těla, a tak obnovit jeho zdraví. Tato práce ovlivňuje nejen fyzický stav, ale i emocioální stav.

Šiacu je vhodné pro každého - i pro malé děti, těhotné ženy nebo starší lidi - pokud se klientovi přizpůsobí a pokud se přihlédne ke kontraindikacím (viz níže).

Prevence

Šiacu, podobně jako většina východních léčebných metod, klade důraz na prevenci. Základní myšlenkou je starat se o drobnější zdravotní nerovnováhy (například tělesné napětí ze stresu) dříve, než přerostou ve vážnou nemoc (například žaludeční vřed).

Chronické potíže neznámého původu

Klienti často vyhledávají šiacu, cítí-li se nepříjemně a západní medicína nediagnostikuje žádné konkrétní onemocnění. Příkladem takových stavů jsou dlouhodobé bolesti hlavy, zad nebo kloubů, chronická únava, nespavost, menstruační potíže nebo problémy s trávením.

Psychika a rozvoj osobnosti

Ve východní léčebné tradici tvoří fyzické tělo, mysl a duch jeden celek. Obnovováním energetické rovnováhy ovlivňuje šiacu nejen fyzický, ale i mentální a emocionální stav klienta. Šiacu tak pomáhá i při psychických potížích, případně se může stát nástrojem k všestrannému rozvoji osobnosti.

Fyzická zranění

Šiacu se jako kombinace fyzické manipulace a práce s energií hodí k rehabilitaci následků po úrazech pohybového aparátu nebo následků po cévních příhodách.

Vážné nemoci

Šiacu není technika určená k léčení akutních stavů a vážných nemocí. Pokud má terapeut podezření na takový stav, měl by klienta poslat k lékaři. Proto také záleží na vzdělání terapeuta (viz níže školy šiacu). Na druhé straně šiacu může klientovi pomoci lépe zvládat následky intenzivní léčby (např. chemoterapie, ozařování, pooperační stav) nebo chronické nemoci (např. vysoký krevní tlak).

Kontraindikace

Šiacu je obecně kontraindikováno v následujících případech:

 • akutní stav nemoci (např. chřipka) s horečkou
 • rakovina
 • osteoporóza
 • první třetina těhotenství
 • lokální kontraindikace: křečové žíly, čerstvé jizvy, ekzémy a další porušení kůže, zanícené klouby.

Dále by ošetření neměl podstupovat klient s plným žaludkem (krátce po jídle) ani osoba pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek.

MEDOVÁ DETOXIKAČNÍ MASÁŽ

Pod touto masáží, kdo jí nezažil, si nepředstavujte žádnou klasiku.


Jde o tlapkání rukou po zádech podél páteře, kde je natřen teplý med, čímž se z těla vytahují škodlivé látky, které se nahromadí v našem organismu. Medová masáž má hlavní úkol detoxikovat organismus a ulevit Vám od případných potíží. 

Je to velmi účinná tradiční metoda zlepšující stav organismu. Odstraňuje toxiny z těla, omezuje projevy stresu a redukuje následky nezdravého životního stylu.


Na masáž se používá kvalitní domácí včelí med, který se nahřívá na 48°C. Prostřednictvím hmatů jsou "vysávány" z těla staré usazeniny, toxiny a uvolňují se zatuhlosti. Po určitém čase se vrstva opatrně smývá teplým, mokrým ručníkem a na tělo se aplikuje další vrstva medu. Medová procedura se opakuje většinou 3x.

Účinky masáže:

 • pomáhá při potížích krevního oběhu, alergiích (pokud to není alergie na med)
 • snižuje bolesti při artróze a revmatických onemocněních svalů a kloubů
 • zmírňuje žaludeční a střevní poruchy
 • tlumí chronickou rýmu a choroby vedlejších dutin
 • odstraňuje chronický únavový syndromu
 • odstraňuje bolesti hlavy
 • odbourává nervové poruchy všeho druhu
 • pomáhá při obtížích s usínáním a nespavostí
 • pomáhá při únavě
 • pomáhá při menstruačních potížích žen
 • zmírňuje deprese a stavy slabosti podmíněné stářím
 • vhodné při zpomaleném zotavování z nemocí, zvláště při jaterních chorobách , poruchách slinivky břišní, slabosti ledvin, po operacích, při poruchách potence a neplodnosti
 • přispívá k získání vitality a výkonnosti

Kontraindikace není vhodná při:

 • alergii na med, popř. pyly
 • otevřených a mokvajících ranách
 • krvácení např. při žaludečních vředech
 • trombózách
 • infekční a nakažlivých nemocech
 • ekzému a vyrážce
 • rakovinných onemocněních
 • vysokém očním tlaku
Vytvořte si webové stránky zdarma!